Przejdź do głównej treści

Załatw sprawę

© All rights reserved. Designed by DJ-Extensions.

Odpłatne przekazanie sieci

Wyciąg z zasad odpłatnego przekazywania na rzecz KPW Gogolin Sp. z o.o. sieci wodociągowych i/lub kanalizacyjnych nowobudowanych przez inwestorów zewnętrznych na terenie Gminy Gogolin

INWESTORZY – osoby prawne lub fizyczne – którzy planują z własnych środków budowę sieci wodociągowych i/lub kanalizacyjnych przekazywanych odpłatnie KPW Gogolin Sp. z o.o. na warunkach uzgodnionych w umowie.

  1. Podstawą przyjęcia do eksploatacji i na stan majątkowy KPW Gogolin oraz zapłaty za przekazywane sieci jest umowa zawarta na wniosek INWESTORA (dostępny na stronie www.kpwgogolin.pl, w zakładce STREFA KLIENTA, wniosek nr 19) przed rozpoczęciem realizacji inwestycji, po uzgodnieniu przez KPW Gogolin dokumentacji projektowej sieci i zatwierdzeniu przez KPW Gogolin kosztorysu sporządzonego przez INWESTORA.
  2. Metoda sporządzania kosztorysu określającego wartość sieci przekazywanej na rzecz KPW Gogolin Sp. z o.o. przez Inwestorów na terenie Gminy Gogolin.

KOSZTORYS

  1. Kosztorys należy sporządzić metodą kalkulacji szczegółowej. Podstawą sporządzenia kosztorysu jest przedmiar robót wynikający z zatwierdzonej przez KPW Gogolin Sp. z o.o. dokumentacji projektowej. W kosztorysie należy uwzględnić tylko roboty budowlane związane z budową sieci. Kosztorys należy przedłożyć w wersji papierowej i wersji elektronicznej w formacie ath.
  • Przy ustalaniu jednostkowych nakładów rzeczowych należy stosować kosztorysowe normy nakładów rzeczowych określone w odpowiednich katalogach (np. KNNR, KNR, KNR-W) oraz metodę interpolacji i ekstrapolacji, przy wykorzystaniu wielkości określanych w katalogach. W przypadku, gdy przy ustalaniu jednostkowych nakładów rzeczowych nie można użyć normy nakładów rzeczowych określonych w katalogach (brak analogii) do ustalenia nakładów rzeczowych, należy przyjąć analizę własną,
  • Ceny czynników produkcji tj. robocizny, materiałów i sprzętu ustalać w oparciu o publikacje SEKOCENBUD z kwartału poprzedzającego opracowanie kosztorysu, jako ceny średnie określone dla Województwa Opolskiego. W przypadku braku cen materiałów lub sprzętu w w/w wydawnictwie, należy do kalkulacji przyjąć ceny rynkowe na podstawie ofert dostawców, producentów,
  • Wskaźniki narzutów kosztów pośrednich oraz zysku, ustalać w oparciu o publikacje SEKOCENBUD z kwartału poprzedzającego opracowanie kosztorysu jako ceny średnie określone dla Województwa Opolskiego.
    1. Zawartość kosztorysu:
  • strona tytułowa, a na niej:
    • tytuł kosztorysu zawierający nazwę obiektu i lokalizację, z uwzględnieniem ulicy oraz dzielnicy miasta,
    • nazwa i adres inwestora,
    • imię i nazwisko osoby sporządzającej kosztorys,
    • wartość kosztorysową robót,
    • stawki i narzuty kosztorysu,
    • podpis inwestora,
  • przedmiar robót z podziałem na branże (sieć wodociągowa i kanalizacyjna) i szczegółowym wyliczeniem ilości robót,
  • tabela elementów scalonych, sporządzona w postaci sumarycznego zestawienia wartości robót określonych przedmiarem łącznie z narzutami kosztów pośrednich i zysku odniesionych do zbiorczych rodzajów robót,
  • kosztorys szczegółowy z podsumowaniem poszczególnych wartości rozdziałów, załączniki – oferty cenowe dostawców, producentów dla materiałów lub sprzętu, których cen nie zawierają publikacje SEKOCENBUD.
  1. Podstawowym kryterium wysokości zapłaty przez KPW Gogolin za sieć wybudowaną przez INWESTORA, a następnie przekazaną KPW Gogolin na warunkach uzgodnionych w umowie, jest powierzchnia użytkowa nowobudowanych obiektów mieszkalnych, dla których zaopatrzenia w wodę i/lub odprowadzania ścieków INWESTOR buduje sieć.
  2. Wysokość partycypacji, wynikającą z warunków rozliczenia finansowego, o którym mowa w pkt 8, ustala się na etapie sporządzania umowy, w oparciu o kosztorys określający wartość sieci, zweryfikowany oraz zatwierdzony przez KPW Gogolin z uwzględnieniem okoliczności, o których mowa w pkt 9, 10, 11 i 12.
  3. Warunki rozliczenia finansowego za przekazaną sieć wodociągową i kanalizacyjną wybudowaną przez Inwestorów na terenie Gminy Gogolin z uwzględnieniem powierzchni użytkowej obiektu mieszkalnego.

SIEĆ WODOCIĄGOWA

Grupa

Powierzchnia użytkowa obiektu mieszkalnego [ ]

Proponowany procentowy udział KPW Gogolin [%]*

1.

Do 150

20

2.

151 do 250

25

3.

251 do 350

30

4.

351 do 450

35

5.

451 do 550

40

6.

551 do 650

45

7.

651 do 750

49

 

SIEĆ KANALIZACYJNA

Grupa

Powierzchnia użytkowa obiektu mieszkalnego [ ]

Proponowany procentowy udział KPW Gogolin [%]*

1.

Do 150

30

2.

151 do 250

35

3.

251 do 350

40

4.

351 do 450

45

5.

451 do 550

49

 

*proponowany udział może ulec zmianie w przypadku pojawienia się dodatkowych kosztów nieuwzględnionych w w/w kosztorysie

< >W przypadku budowy sieci, których przekroje i zakres realizacji wynikają z potrzeb docelowej rozbudowy systemu i znacznie przekraczają zakres technicznie niezbędny dla zaspokojenia potrzeb INWESTORA, KPW Gogolin wypłaci INWESTOROWI 100% różnicy kosztów pomiędzy zakresem realizowanym, a technicznie niezbędnym dla INWESTORA. Wysokość partycypacji KPW Gogolin, w tym przypadku, określa się licząc procent partycypacji KPW Gogolin od wartości sieci w zakresie technicznie niezbędnym dla INWESTORA plus wartość różnicy kosztów (kosztorys różnicowy)między zakresem technicznie niezbędnym dla INWESTORA a zakresem realizowanym.Maksymalną wartość partycypacji KPW Gogolin dla projektu sieci wodociągowej uzgodnionego w KPW Gogolin ustala się każdorazowo w negocjacjach z Inwestorem. Przez projekt sieci wodociągowej rozumie się całą koncepcję inwestycyjną na danym terenie, niezależnie o ilości etapów na które inwestycja została podzielona. Maksymalną wysokość partycypacji KPW Gogolin dla projektu sieci kanalizacyjnej uzgodnionego w KPW Gogolin ustala się każdorazowo w negocjacjach z Inwestorem. Przez projekt sieci kanalizacyjnej rozumie się całą koncepcję inwestycyjną na danym terenie, niezależnie od ilości etapów na które inwestycja została podzielona. Rozliczenie finansowe KPW Gogolin z INWESTOREM następuje na warunkach określonych w umowie, po przekazaniu sieci na własność i do eksploatacji KPW Gogolin. Warunkiem koniecznym przekazania sieci wod/kan na majątek KPW Gogolin jest ustanowienie służebności przesyłu na rzecz KPW Gogolin, na działkach przez które przebiega trasa sieci wod/kan. Warunek nie dotyczy działek w pasie drogowym, których właścicielem jest Gmina Gogolin. Ustanowienie służebności następuje na czas nieograniczony. Zakres oraz warunki ustanowienia służebności przesyłu ustalane są pomiędzy  INWESTOREM KPW Gogolin przed podpisaniem Umowy i szczegółowo opisane w porozumieniu. W celu rozpoczęcia robót budowlanych, konieczne jest złożenie pisma do KPW Gogolin informującego o tym fakcie, wraz z podaniem Kierownika Budowy oraz numeru kontaktowego do niego.

Wzór umowy przekazanie sieci.

Zawory na rurach

Dowiedz się więcej
o KPW Gogolin Sp. z o.o.