NOWE UMOWY NA POBÓR WODY I ODPROWADZANIE ŚCIEKÓW: 77 423 20 38     Nowe oferty pracy http://bip.kpwgogolin.pl/35/14/oferty-pracy.html

Ogłoszenie - zakończenie prac SUW Kamień Śląski

W związku  z zakończeniem prac modernizacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Kamieniu Śląskim informujemy iż do końca tygodnia tj. 29.07.2018 r. woda wtłaczana do sieci będzie zawierała zwiększoną dawkę środków dezynfekujących nie przekraczających dopuszczalnych wartości.

Pogorszenia jakościowe mogą utrzymywać się jeszcze w następnych dniach. Zabrudzenia pochodzące z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu objawiające się żółtawo-brązowym zabarwieniem mogą powodować powstawanie plam na białym praniu, dlatego w terminie prac zaleca się, aby sprawdzić barwę wody przed przystąpieniem do prania. Do pozostałych celów higieniczno-sanitarnych woda może być używana bez ograniczeń. Zaleca się wcześniejsze zaopatrzenie w niezbędne ilości wody. Całkowite oczyszczenie wody można przyspieszyć odkręcając krany w mieszkaniu. Spadek ciśnienia w punktach poboru wody w mieszkaniach, który może wystąpić po pracach może być spowodowany zanieczyszczeniem filtrów siatkowych w jakie zaopatrzone jest większość kranów i urządzeń AGD (pralki, zmywarki, podgrzewacze wody itp.). Oczyszczenie filtrów powinno zapewnić przywrócenie wcześniejszego ciśnienia wody w punktach poboru.

 

Za wynikłe z tego tytułu utrudnienia przepraszamy.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do newslettera